Росія сторона конфлікту на Донбасі, але постійно уникає прямої розмови – Україна змінила тактику

Президент Володимир Зеленський викликав російського лідера Володимира Путіна на прямі переговори для того, щоб примусити Кремль до політико-дипломатичного вирішення конфлікту, не даючи змоги перевести це питання у військову площину. Таким чином, Київ стримує агресора від великої війни.

Таку думку висловив в інтерв’ю Politeka радник глави Офісу президента Олексій Арестович.

“Він вважає, що треба говорити безпосередньо з Путіним, бо Путін – сторона конфлікту. Путін усіляко від неї (розмови) ухиляється. Наше завдання – не дати перевести з політико-дипломатичного шляху на “військові рейки”, – сказав він.

Арестович пояснив, що чим більше Київ висуває ініціатив, чим більше прокачує росіян на політико-дипломатичному шляху, тим менше шансів, що РФ все переведе у військові дії.

“Чому? На кожну ініціативу, кожну пропозицію зустрічі треба формувати позицію, треба відповідати. Зеленський каже: “Хочу зустрітися з Путіним та обговорити…”. Вони змушені займати офіційну позицію… Коли президент заявляє такі ініціативи, це означає, що він ставить Путіну вилку – мусить або прийняти, або не прийняти. Якщо ти не приймаєш, то ще раз розписуєшся, що не хочеш мирного врегулювання. І ми довбаємо їх цими ініціативами, щоб вони були змушені реагувати офіційно. Це тактика нашої поведінки”, – сказав радник голови ОПУ.

Зеленський хоче прямих Переговорів із Путіним

1 грудня під час щорічного послання до Верховної Ради Володимир Зеленський заявив, що хоче прямих переговорів із Путіним, оскільки це єдиний спосіб урегулювати конфлікт на Донбасі. В свою чергу у Путіна озвучили Зеленському умову.

Також у Кремлі злякалися заяви Зеленського про Крим. Глава держави говорив, що розраховує на повернення півострова, Песков у відповідь на це каже, що така риторика Києва не наближає прямих переговорів України та РФ.

При цьому голова фракції “Слуга народу” Давид Арахамія назвав головну мету виклику Путіна на переговори. Він вважає, що таким чином вказують на те, що Росія є стороною конфлікту.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Рекомендуємо

error

Підпишіться на нас у соцмережах: