У січні-листопаді минулого року українські банки видали 9,7 тисяч іпотечних кредитів на загальну суму 7,9 млрд грн. Порівняно з відповідним періодом минулого року нове іпотечне кредитування подвоїлося за кількістю договорів та зросло в 2,4 раза в грошовому вимірі.

Про це свідчать результати регуляторного опитування банків, оприлюднені на сайті Національного банку України (НБУ).

Зокрема, за підсумками роботи у листопаді минулого року банки заявили про видачу 1025 іпотечних кредитів на загальну суму 845 млн грн. Про видачу нової іпотеки в звітному місяці поінформували 22 банки.

Нацбанк відзначає, що нові кредити на купівлю житла на вторинному ринку нерухомості залишаються головним рушієм ринку: у листопаді їх частка становила близько 90% від усіх наданих іпотечних кредитів.

Водночас ринок іпотечного кредитування залишається концентрованим: п’ять найактивніших банків уклали 90% нових угод.

Середня сума кредитного договору в листопаді зросла до 824,8 тис. грн порівняно з 803,9 тис. грн у жовтні. Середньозважена ефективна ставка за іпотечними кредитами становила в звітному місяці 15,5% на первинному ринку і 13,5% – на вторинному.

“Незважаючи на те, що в листопаді порівняно з жовтнем ставки дещо зросли, з початку року вони все ж знизилися на 1,4 в. п. та на 0,4 в. п. відповідно”, – додали в Нацбанку.

Як повідомлялось, в тому числі станом на 13 січня 2021 року уповноваженими банками з виконання державної програми “Доступна іпотека 7%” підписано 1 417 кредитних договорів на загальну суму 1,22 млрд грн як на первинному (22,39%), так і вторинному (відповідно – 77,61%) ринках.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Рекомендуємо

error

Підпишіться на нас у соцмережах: