МОЗ Білорусі офіційно скасувало обов’язкове носіння захисних масок в громадських місцях. Про це повідомляє Telegram-канал відомства в п’ятницю, 22 жовтня.

“Вилучено вимогу щодо обов’язковості використання фізичними особами засобів індивідуального захисту при відвідуванні об’єктів і організацій, за винятком повітряного, водного, залізничного транспорту, включаючи метрополітен”, – йдеться в повідомленні.

При цьому, згідно з опублікованою постановою, пункт 41-1, який набув чинності з 9 жовтня про обов’язкове використання індивідуальних засобів захисту (масок) і дотримання соціальної дистанції при відвідуванні об’єктів, а також в громадському транспорті, повністю виключили із санітарних норм.

Це рішення було ухвалене незабаром після критики маскового режиму з боку Олександра Лукашенка, який порівняв ці засоби захисту з “намордниками”.

“І маски, і захисні заходи, і вакцинація – це виключно добровільна справа кожної людини”, – заявив Лукашенко на нараді щодо боротьби з коронавірусом 19 жовтня.

Також він розкритикував примусову вакцинацію і можливі штрафи за відсутність масок і рейди міліції із перевірки виконання вимог макового режиму.

“А чому людей напружуємо? Чому здійняли ґвалт на всю країну? Чому міліцію мобілізували на перевірки маскового режиму. Мацаєте всюди, навіть жінок не шкодуючи”, – сказав Лукашенко.

Тим часом коронавірус у Білорусі не здає позиції. За минулу добу в країні зафіксували 2 097 випадків зараження. Всього з початку пандемії зареєстровано понад 580 тисяч хворих. Померли майже 4,5 тисяч осіб.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Рекомендуємо

error

Підпишіться на нас у соцмережах: