Лукашенко діє в інтересах Путіна, зазначив експерт

Росія свідомо провокує загострення конфлікту між Україною і Білоруссю, щоб відволікти від себе увагу.

Таку думку висловив в ефірі програми “Хард з Влащенко” на телеканалі “Україна 24” політолог Володимир Фесенко, коментуючи пресконференцію самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка зі звинуваченнями на адресу України.

“Для Лукашенка це елемент гри з Путіним – це по-перше. По-друге, потрібен образ ворога. Зараз цим ворогом можуть бути Захід і Україна. Україна – найближчий сусід, вона вигідна Лукашенку саме для гри у ворога, тому що це і прояв лояльності до Путіна, і в той же час пояснення для білорусів, в чому проблема, звідки ідуть нібито ризики і загрози для Білорусі”, – пояснив експерт.

За словами Фесенка, це “традиційна тактика, достатньо популярна політтехнологія, яка просто використовується на державному рівні”.

“Образ ворога – це універсальна політтехнологічна стратегія. А використання української теми – так, це вже копіювання тієї самої Росії. І є припущення, що в даному випадку Росія свідомо цілеспрямовано провокує загострення конфлікту між Білоруссю і Україною. Це в інтересах Росії, вони таким чином відволікають увагу від себе, переключають увагу на Лукашенка і Україну. І в той же час фактично заганяють Лукашенка в глухий кут. Вони грають на його параної, бо Лукашенко боїться зовнішнього ворога. Ну а для Росії це вигідно, тому що це відволікання уваги від самої Росії плюс Лукашенко все більше і більше потрапляє в російську пастку”, – зазначив політолог.

Нагадаємо, що Олександр Лукашенко на пресконференції звинуватив президента України Володимира Зеленського в підготовці бойовиків, які надалі перекидаються на територію Білорусі. Він висловив упевненість, що зброя на територію Білорусі “потрапляє переважно з України”.

“Я як з сином з ним розмовляв: “Володю, треба це, треба те”. Він все це сприймав, що з ним сталося? Гаразд, ти побіг за Заходом, ти їх підтримав. Ти плюнув на все. Але навіщо ти бойовиків готуєш на території України й закидаєш зброю до нас, сюди?”, – заявив Лукашенко, якого цитує “Інтерфакс-Україна”.

Також самопроголошений президент заявив, що непричетний до загибелі в Києві білоруського активіста Віталія Шишова, якого знайшли повішеним. “Всіх же не перевішаєш, це дурість. Навіщо в Україні роздмухувати це все?” – сказав Лукашенко.

Також він заявив, що міг би разом з президентом РФ Володимиром Путіним поставити Україну “на коліна”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Рекомендуємо

error

Підпишіться на нас у соцмережах: