Ймовірно, маршрут для британських літаків прокладено з огляду на позицію Німеччини щодо постачання озброєння Україні по лінії НАТО.

Британські військові літаки, які постачали в Україну озброєння для посилення обороноздатності української армії, змушені облітати повітряний простір Німеччини. Про це повідомив засновник видання Conflict News Кайл Глен у своєму Twitter.

Військовий експерт як доказ опублікував дані Flight Radar, на яких видно, що транспортні літаки Великобританії летять в Україну не через Німеччину прямою дорогою, а через Данію та Польщу.

Глен ставить питання, чи не відмовила Німеччина пропустити через свій повітряний простір два літаки С-17 Королівських ВПС через блокування постачання озброєння в Україну по лінії НАТО.

Що заявила Анналена Бербок у Києві?

Ймовірно, такий маршрут проклали через останню заяву міністрині закордонних справ Німеччини Анналени Бербок, яка вчора проводила зустріч з українським керівництвом у Києві. За її словами, позиція Німеччини щодо постачання озброєння в Україну залишається незмінною.

“Позиція уряду Німеччини щодо постачання зброї з огляду на нашу рестриктивну політику експорту озброєнь відома, і це пояснюється також нашою історією”, — заявила Бербок.

Глава МЗС ФРН зазначила, що Німеччина надає українській стороні посильну багатосторонню допомогу щодо лікування українських військових у Берліні та створення пересувного військового лазарета. Також Бербок додала, що існує спільна підтримка з боку ЄС, НАТО та “Великої сімки” щодо деескалації напруженості в Україні.

Зі свого боку, міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба висловив сподівання, що консультації між двома країнами з цього питання ще повністю не завершені.

“Ми чудово знаємо, як використовувати зброю для захисту української території, і ми над цим щодня працюємо, маємо непогані результати, і наш діалог із Німеччиною з цього питання продовжиться”, — сказав Кулеба.

Нагадаємо, що міністриня закордонних справ Німеччини Анналена Бербок провела зустріч у Києві на високому рівні, під час якої було обговорено питання безпеки у межах “нормандського процесу”. При цьому глава МЗС зазначила, що основні засади, до яких, зокрема, належить територіальна недоторканність України, будуть незмінними.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Рекомендуємо

error

Підпишіться на нас у соцмережах: