Більшість громадян вважає, що заробляє мало

Майже половина українців не будують ніяких планів на майбутнє. Такі дані за результатами дослідження громадської думки наводить Соціологічна група «Рейтинг».

Як показало соцопитування, чверть громадян планує своє життя на кілька років вперед, близько 15% – на півроку чи рік, 13% – на кілька місяців.

Цікаво, що будувати плани на майбутнє легше молодшим, заможнішим та мешканцям столиці.

Водночас для 55% населення основне джерело доходу – зарплата, для 30% – пенсія. Ще 13% отримують дохід від бізнесу, 6% – соціальні виплати.

Варто зазначити, що свій поточний рівень доходу більшість оцінили як низький (36%) або нижче середнього (36%). Як середній – 31%. Лише 8% оцінили свій дохід вище середнього чи як високий.

Чверть українців зазначили, що їх задовольнив би щомісячний дохід до 10 тисяч гривень. Стільки ж (22%) відповіли, що потребують дохід більше 30 тисяч на місяць. Решта озвучили проміжні суми: 14% – назвали 11–15 тисяч, 18% – 16–20 тисяч, 8% – 21–25 тисяч, 11% – 26–30 тисяч. При цьому чим нижчий дохід, тим меншу суму називають бажаною.

Помітно менший бажаний дохід називали жінки. Зокрема найнижчі запити у старших жінок – з них більшість влаштувала б сума до 10 тисяч. А найвищі запити до заробітку у чоловіків середнього й молодшого віку, а також мешканців столиці.

Опитування проводилося з 4 до 9 листопада 2021 року. Методом телефонного інтерв’ю з використанням комп’ютера на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів опитано 5 000 респондентів в усіх регіонах України за винятком тимчасово окупованих АР Крим та окремих територій у Донецькій та Луганській областях. Статистична похибка не перевищує 1,5%.

Нагадаємо, за статистичними даними, понад 90% витрат українці спрямовують на споживання, з яких понад 50% – на покупку продуктів і тільки 5% – на заощадження.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Рекомендуємо

error

Підпишіться на нас у соцмережах: