Головною причиною аварії тренувального літака АН-26 в Харківській області у вересні 2020 року став дозвіл на злети конвеєрним способом. Такі висновки розслідування озвучив у четвер, 13 травня, начальник слідчого відділу ДБР Вадим Приймачок.

“Найосновнішою причиною трагедії є незаконний дозвіл керівником польотів на аеродромі Чугуїв на злети зазначеного літака конвеєрним способом. Такі дозволи відбувалися протягом останніх чотирьох польотів перед трагедією, що, фактично, призвело до того, що під час заходу на останній зліт, коли була виявлена поломка системи ПРТ-24, яка свідчила про некоректну роботу лівого двигуна, але в зв’язку з тим, що відбувався конвеєр, зазначена поломка не змогла бути екіпажем виявлена своєчасно”, – сказав він.

У ДБР вважають, що літак злетів з цієї поломкою, проте керівники польотів не надали практичну допомогу екіпажу в подальших діях для безпечної посадки.

“Внаслідок того, що екіпаж був недостатньо підготовленим до польотів вночі, за відсутності допомоги з боку керівництва, відбулося його падіння з подальшими трагічними наслідками”, – сказав Приймачок.

Нагадаємо, літак з курсантами Ан-26 зазнав аварії біля Чугуєва ввечері 25 вересня. Він здійснював навчальний політ. Загинули 26 осіб. Вижив тільки один курсант.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Рекомендуємо

error

Підпишіться на нас у соцмережах: