У великих містах, де багато провайдерів і велика конкуренція, зростання може бути незначним

З початку 2022 року в Україні подорожчав інтернет, на ціни вплинуло зростання мінімальної зарплати, високі ціни на електроенергію та підвищення вартості матеріалів для модернізації мереж.

Про це повідомляє Finance.ua.

Провайдери планують підняти тариф 100 Мбіт/с до 300 грн на місяць. А у великих містах, де багато провайдерів та велика конкуренція, зростання може бути незначним.

Член правління Інтернет Асоціації України Олександр Арутюнян заявив, що на вартість інтернету впливає і ціна доступу до кабельної каналізації “Укртелекому”. В асоціації вважають, що останнє підвищення тарифу “Укртелекому” є економічно необґрунтованим.

На тарифи впливають ціни на матеріали для мереж провайдерів. Оскільки ще наприкінці жовтня Окружний адміністративний суд Києва дозволив зростання цін на кабель на 20%, тільки через це багато провайдерів змушені підвищити платню за інтернет.

Також, HD та 4К потрібно постійно модернізувати. Оскільки багато провайдерів довгий час не підвищували тарифи та регулярно влаштовували акції з пільговими умовами – надавати послугу за нинішніми тарифами стає невигідним.

Який тариф на електроенергію?

1 жовтня 2021 року Кабмін “заморозив” тариф на електроенергію для українців. З цього моменту встановлено такі ціни:

для домогосподарств, що споживають менше 250 кВтгод, – 1,44 грн за 1 кВтгод;

для тих, хто споживає понад 250 кВтгод на місяць, – 1,68 грн за 1 кВтгод.

Такі тарифи пообіцяли залишити незмінними до квітня 2022 року, а прем’єр-міністр Денис Шмигаль пообіцяв, що до кінця опалювального сезону не зміняться тарифи на газ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Рекомендуємо

error

Підпишіться на нас у соцмережах: