Два патрульні катери типу Island «Суми» і «Фастів», які прибули до Одеси зі США 23 листопада, офіційно внесли до складу Військово-морських сил України в рамках урочистостей, присвячених 30-річчю Збройних сил 6 грудня, повідомили у Міністерстві оборони.

«Міністр оборони України Олексій Рєзніков і командувач Військово-морських сил Збройних сил України контр-адмірал Олексій Неїжпапа вручили пам’ятні знаки включення до складу ВМС командиру патрульного катеру «Суми» капітан-лейтенанту Микиті Гречусі та командиру патрульного катеру «Фастів» капітан-лейтенанту Сергію Щербині», – йдеться в повідомленні, пише «Радіо свобода».

Також Рєзніков і Неїжпапа передали сертифікат на 12 легкоброньованих автомобілів «Хаммер» тимчасовому виконувачу обов’язків командира 140 центру спеціального призначення полковнику Вадиму Пастуху.

Дмитро Кулеба оцінив загальний обсяг матеріально-технічної допомоги США у 2021 році у понад 130 мільйонів доларів.

Як повідомлялось, у вересні 2018 року США передали Україні два патрульних катери класу Island. 30-метрові катера Drummond і Cushing побудовані 40 років тому, здатні виходити у море під час сильних штормів, виконувати покладені на них завдання в складних умовах, а також вести вогонь.

До складу Військово-морських сил ЗСУ ці катери були включені у листопаді 2019 року під назвами «Слов’янськ» і «Старобільськ».

23 листопада до 35 причалу Одеського порту пристав американський суховантажник Осean Grant. Він привіз на своєму борту катери «Фастів» та «Суми», передані США Україні.

Незабаром на катерах «Фастів» та «Суми» буде піднято військово-морський прапор України та під командуванням українського екіпажу вони розпочнуть свій бойовий шлях із забезпечення морської безпеки в акваторіях Чорного та Азовського морів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Рекомендуємо

error

Підпишіться на нас у соцмережах: