Генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що власні збройні сили Євросоюзу не зможуть замінити Альянс. Він вважає, що спроби послабити зв’язок Європи з Північною Америкою призведуть до ослаблення НАТО і роз’єднання Європи, пише Коммерсант 5 вересня.

“Я вітаю зусилля Європи у сфері оборони, але це ніколи не зможе замінити НАТО. Крім того, необхідно гарантувати, що Європа і Північна Америка будуть триматися разом. Будь-яка спроба послабити зв’язок Північної Америки і Європи не тільки послабить НАТО, але й роз’єднає Європу”, – сказав він.

Столтенберг наголосив, що 80 відсотків оборонних витрат Альянсу припадає не на європейські країни.

Генсек НАТО вважає, що загальний потенціал країн Альянсу ослабне за будь-якої “спроби створити паралельні структури, дублювати систему командування”.

Концепція системи оборони і створення сил швидкого реагування ЄС обговорювалися на неформальній зустрічі міністрів оборони Євросоюзу 2 вересня. Перші кроки щодо нової концепції планують прийняти в жовтні-листопаді, повідомляв верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель.

Затвердження концепції має пройти навесні 2022 року. Передбачається, що угруповання сил швидкого реагування складатиметься з п’яти тисяч осіб.

Обговорення створення сил швидкого реагування ведеться на тлі зміни влади в Афганістані після виведення військ НАТО з країни. Столтенберг сказав, що Альянс розгляне “невдачі і помилки”, допущені за 20 років іноземної військової присутності в Афганістані.

Відповідальність за швидке захоплення влади талібами він поклав на керівництво Афганістану.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Рекомендуємо

error

Підпишіться на нас у соцмережах: