Ситуація в Афганістані погіршується, і таліби повинні негайно припинити наступ та перейти до переговорів. З такою заявою виступив Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш на брифінгу у п’ятницю, 13 серпня.

“Ситуація в Афганістані виходить з-під контролю. Тільки за останній місяць більше тисячі осіб були вбиті або поранені в результаті нападів на мирне населення”, – сказав він і додав, що в країні переповнені лікарні, починає відчуватися нестача їжі та медикаментів, знищуються мости , дороги, школи і лікарні.

У зв’язку із цим генсек закликав “Талібан” припинити бої в Афганістані і приступити до переговорів. На думку Гутерріша, тільки досягнуті самими афганцями домовленості приведуть до стійкого миру в країні, проте ООН готова надати їм допомогу в цьому.

Водночас глава організації заявив, що міжнародне співтовариство має послати руху “Талібан” сигнал про неприпустимість силового захоплення влади, який може призвести “тільки до затяжної громадянської війни або повної ізоляції Афганістану”.

Як повідомлялося напередодні, таліби захопили вже 18 із 34 столиць провінцій по всьому Афганістану і наближаються до столиці – Кабула.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Рекомендуємо

error

Підпишіться на нас у соцмережах: