Заяви Росії нібито про підготовку України до наступу на Донбасі не відповідають дійсності і носять характер цілеспрямованої кампанії з дезінформації. Про це йдеться в заяві глави Генштабу Руслана Хомчака.

“Ця кампанія має на меті дискредитувати Україну на міжнародній арені, посіяти паніку серед населення тимчасово окупованих територій, змінити інформаційний порядок денний для просування геостратегічних інтересів Кремля”, – ідеться в заяві.

Хомчак нагадав, що Україна обрала політико-дипломатичний сценарій врегулювання на Донбасі.

“Звільнення тимчасово окупованих територій силовим шляхом неминуче призведе до загибелі великої кількості мирних жителів і втрат серед військовослужбовців, що є неприйнятним для України”, – зазначив глава Генштабу.

Разом з тим він запевнив, що військові готові до адекватної відповіді як у разі ескалації на Донбасі, так і в разі ускладнення військово-політичної та військово-стратегічної обстановки навколо України.

“Використовуючи залякування і шантаж застосування військової сили, РФ штучно загострює ситуацію для досягнення власних геостратегічних цілей. Нарощування міжвидових угруповань військ (сил) уздовж державного кордону і на тимчасово окупованих територіях України використовується Кремлем як додатковий інструмент тиску”, – ідеться в заяві.

Хомчак відзначає, що в ситуації, що склалася, Україну підтримує весь світ.

“Збройні сили України активно сприяють реалізації євроатлантичного курсу держави. Ми активізували військовий діалог з НАТО на стратегічному рівні і поглибили співробітництво в Чорноморському регіоні. Збройні сили України беруть участь у колективних заходах підготовки військ (сил), зокрема в навчаннях НАТО з тематики статті 5 Північноатлантичного договору”, – відзначають у Генштабі.

Хомчук підкреслив, що співпраця України і НАТО носить виключно мирний характер, спрямована на зміцнення обороноздатності країни і сприяє досягненню військових критеріїв набуття повноправного членства в Альянсі.

“Євроатлантичний вибір України є суверенним правом нашої держави, на яке не має права впливати Росія”, – резюмував Хомчак.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Рекомендуємо

error

Підпишіться на нас у соцмережах: