Голова російської делегації на переговорах із НАТО Олександр Грушко назвав умову, за якої Кремль перестане нести загрозу Україні.

Заступник голови МЗС РФ Олександр Грушко, який очолив російську делегацію на Раді Росія – НАТО, назвав умову припинення агресії щодо України.

Брифінг Грушка транслювали федеральні телеканали РФ, повідомляє Діалог.UA.

Грушко зажадав, щоб Захід “змусив” Київ виконати Мінські угоди у тому варіанті, у якому цього хоче Росія. Тільки після цього, за його словами, Україні більше не загрожуватиме втрата нових територій.

“Деескалація можлива. Насамперед необхідно примусити владу у Києві до повного та безумовного виконання Мінських угод… Будуть Мінські угоди виконані, не буде жодної загрози ані безпеці України, ані її територіальній цілісності”, – сказав заступник міністра РФ.

У Москві, зокрема, хочуть, щоб Україна погодилася на прямі переговори з ватажками терористичних “Л/ДНР”, на проведення місцевих виборів до ОРДЛО до повернення Україні контролю над кордоном, а також внесла до Конституції особливий статус Донбасу.

Представник МЗС РФ висловив невдоволення тим фактом, що темі України на Раді Росія – НАТО 12 січня було приділено чимало, на його думку, часу.

“Я читав, що пан Блінкен заявив, що “ані слова про Україну без України”. Але сьогодні наші партнери обговорювали Україну, ну, напевно, півтори години із 4-х відведених”, – заявив Грушко.

Відомо, що у ході Ради Росії пообіцяли серйозніші санкції, ніж у 2014 році, якщо вона зважиться на нове військове вторгнення в Україну. Це підтвердила замдержсекретаря США Венді Шерман.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Рекомендуємо

error

Підпишіться на нас у соцмережах: