Якщо транзит газу через Україну буде скорочено після 2024 року ГТС України необхідно буде істотно оптимізувати, а Європа на 80% буде залежати від газопроводів російського Газпрому. Про це повідомляє прес-служба Оператора ГТС в п’ятницю, 30 липня.

Як заявив голова оператора ГТС Сергій Макогон, щорічно Україна споживає близько 30 млрд м3 газу, з яких 20 млрд – власний видобуток, і ще 10 млрд – імпорт. Тому українська ГТС буде працювати в будь-якому випадку, наголосив він.

“Головне питання полягає в тому, чи залишиться Україна транзитною країною після 2024 року. Якщо ні, то Оператор ГТС буде змушений суттєво оптимізувати систему, щоб витрати на утримання ГТС не лягли на плечі українського споживача”, – сказав Макогон.

Водночас проблема полягає в тому, що відновити повноцінну роботу ГТС після закриття компресорних станцій буде неможливо. Макогон зауважив, що ГТС не зможе бути “резервним варіантом” для Європи в разі, наприклад, ремонту Північного потоку.

“У Європі думають, що в такому випадку зможуть сказати:” Давайте український транзит”. Але, на жаль, такого не буде. Якщо ми проведемо оптимізацію, повернутися назад буде неможливо”, – додав Макогон.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Рекомендуємо

error

Підпишіться на нас у соцмережах: