Газотранспортна система України зносилася, тому по ній небезпечно нарощувати транзит російського газу. ГТС може “лопнути взагалі”, і Європа залишиться без цього каналу поставок. Про це сказав президент РФ Володимир Путін на пленарному засіданні Російського енергетичного тижня, повідомляє Інтерфакс у середу, 13 жовтня.

Путін заявив, що в 2021 році поставки російського газу через Україну на 10% перевищать зобов’язання за довгостроковим контрактом.

“Нехай спасибі хоча б скажуть – замість цього в бога лаються. Зношеність ГТС України – 80-85%. Щоб прокачувати, необхідно привести цю систему в нормативний стан”, – зауважив він.

Путін заявив, що Росія може зберегти контракт на прокачування через ГТС України після 2024 року і навіть збільшить його, але треба обрахувати обсяги.

“Ми ладні зберегти цей контракт, якщо буде забезпечено економічні й екологічні умови. Згодні – потрібно все рахувати”, – відзначив президент РФ.

Також він заявив, що відносини між РФ і Україною погіршали після того, як “у 2008 році ми не могли підняти закачаний там газ”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Рекомендуємо

error

Підпишіться на нас у соцмережах: