Незважаючи навіть на прийняту урядом ухвалу про надання хлібної галузі газу за пільговими цінами, хлібозаводи за 2 тижні дії цієї постанови так і не отримали пільгового газу, через що багато підприємств обіцяють припинити виробництво з дня на день, що може обернутися великими проблемами з наявністю хліба на полицях українських магазинів

Постанова Кабінету Міністрів України про встановлення пільгових цін на постачання природного газу виробникам продовольчих товарів, які мають суттєву соціальну значимість, не виконується, що ставить, зокрема, хлібну галузь на межу закриття з дня на день, а разом із цим можливі перебої з постачанням хліба українські магазини. Про це заявив Олександр Васильченко, голова асоціації “Укрхлібпром”.

Всеукраїнська асоціація пекарів 11 січня направила українській владі, зокрема президенту України Володимиру Зеленському та прем’єр-міністру Денису Шмигалю, офіційне звернення з проханням вжити заходів щодо розблокування дії постанови уряду №1435, яка запроваджує пільгові ціни на газ для виробників соціально значущих продовольчих товарів.

В асоціації пояснюють, що хоча уряд прийняв 30 грудня 2021 вищезазначену постанову, вона не виконується постачальниками газу “через вигадані причини” — хлібозаводи й інші виробники соціально значущих продуктів харчування досі не отримали контракти на купівлю газу за пільговою ціною.

“Більшість хлібопекарських підприємств купило газ тільки на першу половину січня 2022 року, оскільки сподівалися на обіцянку постачання дешевого палива та не мали можливості купити газ на весь місяць за астрономічними цінами. Постачання газу на пільгових умовах нам обіцяли на початку січня, потім терміни були перенесені на 10-11 січня, 10 січня зранку було визначено дату проведення торгів 12 січня, наприкінці дня її відклали до 14 січня 2022 року. Такий розвиток подій унеможливлює купівлю газу на другу половину січня за пільговими цінами”, — сказано у зверненні асоціації.

У листі наголошується, що пекарі не мають можливості купити газ за ринковими цінами, оскільки це призведе до подальшого зростання заборгованості за сировину та припинення її постачання. Йдеться насамперед про борошно.

“Ситуація для виробників хліба перетворюється з критичної на катастрофічну, тому що, втрачаючи щодня мільйони гривень у зв’язку з неможливістю скористатися рішенням уряду, ми наближаємо той день, коли не зможемо забезпечити роботу підприємств і будемо змушені зупинити виробництво. Наголошуємо: запас міцності вичерпаний, багато хлібопекарських підприємств на межі зупинки”, — зазначає “Укрхлібпром”.

“До чого може призвести така бездіяльність уряду щодо соціально значущих проблем, ми вже побачили на прикладі Казахстану, коли прем’єр-міністр відмахнувся від обурення суспільства підвищенням цін на газ тим, що це ринкова ситуація”, — додав Олександр Васильченко.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Рекомендуємо

error

Підпишіться на нас у соцмережах: