Країни НАТО мають різні погляди на те, коли саме Україна зможе стати членом Північноатлантичного Альянсу, оскільки країна-претендент має відповідати певним критеріям. У той же час принцип “відкритих дверей”, який сповідує організація, безкомпромісний.

Україна, як і інші кандидати, для вступу в Альянс, має відповідати певним критеріям, які стосуються демократії, відповідності стандартам. Про це заявив генсек НАТО Єнс Столтенберг, пише американське видання The Washington Post.

Столтенберг зазначив, що є велика різниця між тим, щоб обговорювати те, коли Україна вступить до НАТО та підписанням документа, на якому наполягає Москва, який юридично зобов’язує, що Україні назавжди закритий доступ до військово-політичного блоку. Генсек НАТО наголосив, що відмова від розширення торкнулася б не лише України, а, а також, скажімо, Швеції та Фінляндії, які вступати до альянсу поки що не планують, утім не хочуть позбавлятися такої можливості в принципі.

ASPI news інформувало, що Столтенберг заявив про те, що НАТО допомагатиме Україні протистояти російській агресії, але не відправлятиме війська у разі повномасштабної війни. Також ми писали про те, що Держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що Україна має право на вступ до НАТО, відкинувши ультиматум Москви.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Рекомендуємо

error

Підпишіться на нас у соцмережах: