Липень поточного року визнаний найспекотнішим місяцем за всю історію спостережень за погодою. Про це у п’ятницю, 13 серпня, повідомили в Національному управлінні океанічних і атмосферних досліджень США.


За даними управління, яке веде свої спостереження з 1880 року, фіксована ним загальна температура поверхні землі й океану в липні була на 0,93 градуса Цельсія вищою, ніж середня температура у XX столітті, що становила 15,8 градуса Цельсія.

У відомстві нагадали, що попередня рекордна температура в липні була зафіксована у 2016 році, потім той самий показник був досягнутий у 2019-му і 2020 роках. Нинішній рекорд перевищує показники минулих років на 0,01 градуса.

Так, у липні цього року температура на суші в Північній півкулі була на 1,54 градуса за Цельсієм вищою від середнього показника, перевищивши попередній рекорд, встановлений у 2021 році. Також були побиті рекорди, зафіксовані в Азії і Європі у 2010 році.

“Липень, як правило, найтепліший місяць у світі, але липень 2021 року перевершив сам себе як найспекотніший місяць із коли-небудь зареєстрованих. Цей новий рекорд доповнює тривожний і руйнівний шлях до зміни клімату”, – сказав глава управління Рик Спінрад.

Як повідомлялося, 11 серпня на території Європи був встановлений новий температурний рекорд – +48,8°C. Такого показника температура повітря досягла на острові Сицилія.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Рекомендуємо

error

Підпишіться на нас у соцмережах: