Глава МОЗ Максим Степанов підкреслив, що коронавірус – переконаний атеїст, тому здоровʼя віруючих – тільки в їх руках.

2 травня в Україні відзначається одне з найважливіших християнських свят – Великдень. Пандемія коронавірусу внесла свої корективи в сценарій святкування, які необхідно враховувати всім, хто збирається до церкви, будь то всенічне богослужіння чи традиційне освячення пасок уранці.

Ще кілька днів тому КМУ провів зустріч з Радою церков і релігійних організацій, де обговорювалося майбутнє святкування Великодня. За словами міністра охорони здоровʼя України, було досягнуто ряд домовленостей.

“Ми домовилися про можливість зменшення тривалості богослужіння з одночасним збільшенням їх кількості, фіксації дверей у храмах, щоб вони постійно були відкриті. Також домовилися про додаткову заборону фізичного контакту при здійсненні обрядів – поцілунків хрестів, ікон, святинь”, – заявив глава МОЗ на брифінгу.

При цьому відомство не збирається вводити додаткові обмеження, але рекомендує громадянам дотримуватися правил і норм, що діють сьогодні. Обовʼязковою умовою перебування в храмах чи біля них є наявність захисної маски на обличчі.

Степанов порадив утриматися від відвідування богослужінь цілими сімʼями, запропонувавши обмежитися кимось одним, а також рекомендує максимально виключити відвідування служби старими і тими, хто має хронічні захворювання.

“На відміну від віруючих, коронавірус – це переконаний атеїст, для нього немає ніяких свят, він завжди буде намагатися вразити вас чи ваших близьких. Будьте обережні, турбуйтеся про рідних, дайте можливість відпочити нашим лікарям”, – підкреслив глава МОЗ.

Що стосується столиці, то напередодні Великодніх свят міська влада спільно з представниками бізнес-асоціацій Українська Рада Бізнесу, Торгова Промислова Палата та Європейська Бізнес Асоціація звернулася до киян з проханням дотримуватися протиепідемічних заходів під час богослужінь.

За словами заступника голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень Олексій Кулеби, враховуючи почуття віруючих і народні традиції, місто зняло суворі карантинні обмеження напередодні Великодніх свят, а саме з 1 травня. Про це чиновник написав на своїй сторінці в Facebook.

Він закликав прихожан максимально відповідально поставитися до свого здоровʼя, дотримуватися запобіжних заходів, зберігати соціальну дистанцію і триматися подалі від скупчень людей.

“Кожен з нас несе відповідальність за подальше поширення вірусу. Важливо утримати зниження кількості хворих і не допустити подальших спалахів COVID-19 у столиці. Світова пандемія стала важким випробуванням для всіх: влади, бізнесу, громадян. Суворі карантинні обмеження були вимушеним заходом, який мав економічні втрати для підприємців. Тому тільки разом ми зможемо подолати наслідки пандемії і почати новий етап розвитку. Бережіть себе і будьте свідомими”, – йдеться в публікації.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Рекомендуємо

error

Підпишіться на нас у соцмережах: