Мережу супермаркетів «Фуршет» остаточно визнано банкрутом. Причина – відсутність можливості в повному обсязі розраховуватися за своїми поточними зобов’язаннями.

Про це йдеться у відповідному рішенні Господарського суду Дніпропетровської області. За ним, банкрутом визнано компанію “Рітейл Центр”, яка була власником мережі. Також відкрито процедуру її ліквідації.

Процедуру банкрутства “Рітейл Центру” було розпочато рік тому – 18 січня 2021 року. Як випливає з матеріалів справи, початок цьому поклав позов фінкомпанії “Фінворк”, яка викупила в іншої компанії – “Моден Трейд” – борг “Рітейл Центру”. Його розмір становив 7,945 млн грн.

Наприкінці 2020 року “Рітейл Центр” заплатив “Фінворку” 100 тис. грн і заявив, що виплатити решту суми – 7,845 млн грн – не може. “Фінворк” звернулася до суду, який ухвалив рішення про початок процедури банкрутства власника “Фуршету”.

За даними GT Partners Ukraine, “Фуршет” останніми роками скорочував свою мережу через проблеми з кредиторами. У єдиному реєстрі судових рішень утримуються десятки позовів від постачальників мережі.

«Рітейл Центр» належав підприємцю Ігорю Баленку.

Сукупний борг за кредитами «Фуршет» на початку 2014-го становив близько 160 млн доларів, під кінець 2017-го власник мережі Баленко домовився про реструктуризацію і борг скоротився до 39 млн доларів.

У 2019-му Баленко повідомив про оптимізацію супермаркетів «Фуршет» та закриття 11-12 магазинів через велике фінансове навантаження логістики.

У липні суд затвердив реєстр вимог кредиторів «Рітейл Центру».

«Фуршет» вважався одним із найстаріших продуктових рітейлерів України, перший супермаркет було відкрито 1998 року у Києві. Пік діяльності припав на 2011 рік – компанія налічувала 108 магазинів, та на січень 2021-го їх кількість скоротилася до 39.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Рекомендуємо

error

Підпишіться на нас у соцмережах: