Кабінет Міністрів України схвалив постанову «Про внесення змін до Порядку проведення конкурсу на будівництво генеруючої потужності та виконання заходів з управління попитом», яку Міненерго розробило спільно з НКРЕКП та НЕК «Укренерго», повідомляє пресслужба.

«Зміни прийнято у зв’язку з потребою в додаткових резервах високоманеврової генерації для забезпечення балансової надійності енергосистеми. Адже в структурі генеруючих потужностей значна частка базової генерації, а також сонячних та вітрових електростанцій зі змінним графіком виробництва електроенергії. Тому важливо забезпечити оперативні строки проведення конкурсу на будівництво генеруючої потужності та виконання заходів з управління попитом. Це дозволить залучити якомога більше потенційних інвесторів для будівництва високоманеврової генерації», – зазначили у Міненерго.

Змінами до Постанови удосконалено умови конкурсної процедури. А саме:

– скорочено терміни проведення різних етапів конкурсу,

– спрощено процедуру участі в конкурсі для потенційних інвесторів,

– уточнено механізм визначення граничної ціни (із залученням НКРЕКП),

– передбачено надання інвесторам додаткових гарантій щодо забезпечення своєчасної плати за розвиток генеруючих потужностей тощо.

Прийняте рішення дозволить прискорити проведення конкурсу на будівництво генеруючої потужності та виконання заходів з управління попитом, сприятиме забезпеченню операційної безпеки об’єднаної енергетичної системи України та підвищить ефективність режимів її функціонування.

Нагадаємо, міжнародні партнери допоможуть Україні розробити Енергетичну стратегію до 2050 року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Рекомендуємо

error

Підпишіться на нас у соцмережах: