Консорціум на чолі з LetterOne, власниками якого є російські мільярдери Михайло Фрідман, Герман Хан та партнери, планував купити український необанк monobank за понад 1 мільярд доларів.

Про це пише Forbes із посиланням на різні джерела у фінансових колах.

Голова наглядової ради Універсал Банку, на базі якого працює monobank, Сергій Попенко також розповідав, що «інвестори до нас приходили..», однак не уточнив про яких саме інвесторів іде мова.

«Були інтенсивні переговори. Наша сторона ще не готова до транзакції… Це був інтерес, який призвів до наших роздумів. Але наша готовність була недостатньою»
— Сергій Попенко Голова наглядової ради Універсал Банку, на базі якого працює monobank
За словами одного із засновників monobank Олега Гороховського, угода зірвалась, оскільки партнери не домовились між собою. Улітку Гороховський заявив, що monobank оцінюється у 1 млрд доларів. Попенко з наглядової ради вважає такі цифри обґрунтованими, оскільки проект оцінюють як технологічну компанію, а не банк.

Нових пропозицій співвласники monobank поки не отримували. У майбутньому частину monobank можуть продати через SPAC чи IPO протягом трьох років, каже Гороховський.

Михайло Фрідман і Герман Хан є найбагатшими людьми Росії. За даними Forbes, Фрідман посідає 11 рядок у списку найзаможніших росіян, його статки складають 15,5 млрд доларів. Герман Хан займає 18 позицію у рейтингу з оцінкою 10 млрд доларів. У світоих рейтингах Фрідман – на 128-му місці, Хан – на 224-му. В Україні вони мають низку бізнесів: Альфа Банк Україна, телеком-оператор “Київстар” та IDS Borjomi (бренди “Моршинська”, “Миргородська”).

У лютому Олександр Дубілет і Володимир Яценко – співзасновники компанії «Фінтех Бенд», яка спільно з «Універсал Банком» займається розвитком проекту Monobank, – вийшли зі складу бенефіціарів власників компанії.

З 1 червня 2020 року monobank припинив співпрацю з одним зі своїх партнерів партнерів – «ТАСкомбанком».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Рекомендуємо

error

Підпишіться на нас у соцмережах: