Медична система України готова до нової, вже третьої хвилі пандемії коронавірусу, заявив у середу, 3 березня, глава МОЗ Максим Степанов.

“Не секрет, що світ вже стоїть на порозі третьої хвилі коронавірусу. Наша медична система готова до неї, але висоту хвилі можемо налагодити ми з вами. Відповідь проста – вакцинація”, – сказав він.

Міністр також розповів, як змінилася медсистема за рік пандемії.

“Рік тому в Україні зафіксували перший випадок COVID-19. За рік до боротьби з пандемією вдалося залучити 131,5 тис. лікарів, перепрофілювати 542 медустанови, збільшити кількість ліжок з 12,704 тис. до 69,5 тис. ліжок, з яких киснем забезпечено 59,471 тис.”, – сказав він.

Зараз до використання готові 6142 апарати ШВЛ.

“За рік в Україні видужало понад 1,182 млн осіб. Рік тому потужності лабцентрів були 200 тестів на добу, внаразі це близько 80 тис. тестів на добу. Смертність на 1 млн населення в Україні втричі менша, ніж у Великій Британії, удвічі менша ніж у Франції, Іспанії, Польщі. За цим показником Україна перебуває на 35 місці в Європі”, – додав Степанов.

За словами міністра, до початку наступного тижня Україна повинна вийти на 10 тисяч вакцинацій за добу. А взагалі, за його словами, можна вакцинувати близько 5-7 млн ​​осіб на місяць.

Степанов нагадав, що вже щеплення отримали 6888 осіб, з них 1983 за вівторок.

“Ми проводимо кампанію вакцинації каскадним шляхом, поступово збільшуємо кількість. Я поставив завдання, щоб в кінці цього – початку наступного тижня ми вийшли на 10 тис. вакцинацій за добу. Загалом до кінця 2021 року ми хочемо надати доступ до вакцини для всіх бажаючих”, – сказав міністр.

Напередодні в МОЗ заявили, що на вакцинацію записалися тисячі бажаючих через додаток Дія. Тільки за першу добу черга склала майже 40 тисяч осіб.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Рекомендуємо

error

Підпишіться на нас у соцмережах: