Колишній міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов заявив про необхідність емісії коштів для надання фінансування підприємствам на час пандемії.

Про це він заявив в ефірі “Свободи слова”.

“Я зараз скажу те, що більшість економістів, які мене знають, будуть вважати неправильним і непопулярним… Я вважаю, що… потрібно закривати бізнеси і надавати їм фінансування. Фінансування в нас не вистачає зараз. По суті, це друк грошей”, – заявив ексміністр економіки.

Він порадив подивитися на приклад урядів країн світу, зокрема США. 

“Так – зовсім інша ситуація, набагато сильніші інституції. Але подивіться на всі країни – вони несуть шалені бюджетні дефіцити. Чому? Тому що вони підтримують економіку саме зараз”, – заявив Милованов.

На його думку, введення жорсткого карантину на невеликий період і фінансова підтримка бізнесам, які будуть закриті, врятує ситуацію із поширенням коронавірусу.

“Все одно доведеться підтримувати економіку пізніше. І ще більше людей перехворіє. Тобто я за радикальний карантин зараз і за радикальну підтримку. Але короткостроково, точково для того, щоб повернути до нормальної ситуації”, – резюмував Милованов.

Як відомо, при наданні центральному банку повноважень з ручного управління емісійним каналом у країнах зі слабкими інститутами існує велика ймовірність корупційного розподілу коштів. Крім того, такі рішення щодо фінансування окремих галузей економіки є характерною рисою командно-планової економіки, а не ринкової.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Рекомендуємо

error

Підпишіться на нас у соцмережах: