Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба вважає, що Франція може переконати президента Росії Володимира Путіна сісти за стіл переговорів у нормандському форматі.

“Зараз підходящий час спробувати дати новий поштовх мирному процесу. Як і в 2019 році, Франція може знову взяти на себе провідну роль для перезавантаження нормандського формату. Всім було б вигідніше завершити війну, ніж продовжувати її. Якщо не докладати зусиль, ситуація продовжить погіршуватися”, – написав Кулеба.

Міністр зазначив, що ефективне сприяння Франції та Німеччини привело до досягнення певних конструктивних зрушень: звільнення полонених, відновлення моста в Станиці Луганській, розведення сил в деяких районах і посилення режиму припинення вогню в 2020 році.

Однак режим припинення вогню на Донбасі і далі порушується і безпекова ситуація продовжує погіршуватися, наголосив Кулеба.

“На останньому саміті нормандської четвірки в грудні 2019 року в Парижі президент Франції Еммануель Макрон назвав цю війну “відкритою раною в центрі європейського континенту” і наголосив, що стабільність і відновлення архітектури безпеки в Європі можливі тільки за умови завершення війни на Донбасі”, – нагадав Кулеба.

Він вважає, що Макрон володіє достатньою політичною вагою для нового поштовху в поновленні мирного процесу.

“Переконати російського президента сісти за стіл переговорів у нормандському форматі і спробувати нарешті знайти шлях до справедливого і міцного миру. Зараз вдалий час для того, щоб відновити ці зусилля”, – написав міністр.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Рекомендуємо

error

Підпишіться на нас у соцмережах: