Сьогодні МЗС України проведе У Брюсселі вісім переговорів. Про це повідомляє Дмитро Кулеба.

Йдеться про зустрічі з керівництвом НАТО, міністрами закордонних справ окремих країн ЄС, міністрами Асоційованого тріо та трьох міністрів Нормандського формату, а також засідання глав МЗС Євросоюзу та Східного партнерства, спілкування з журналістами.

“Після успішного візиту української делегації до Вашингтона минулого тижня продовжуємо працювати над зміцненням безпеки України із нашими європейськими партнерами.

Безпекова ситуація вимагає такої кількості переговорів. Саме така висока дипломатична активність допомогла знизити напругу навесні 2021 року.

Безпека країни та громадян, протидія російській агресії, зміцнення відносин зі стратегічними партнерами – все це пріоритетні завдання Стратегії зовнішньополітичної діяльності України.

Будемо також відверто говорити про подальший розвиток Східного партнерства напередодні саміту 15 грудня. В Брюсселі збереться повний склад міністрів Асоційованого тріо. Ми будемо наполягати на диференційованому підході ЄС до європейської інтеграції сусідів. Хто робить більше і прагне більшого, має отримувати більше.

Ну і як не заїхати до НАТО. Росія продовжує дестабілізувати безпекову ситуацію вздовж нашого кордону, в ширшому Чорноморському регіоні та на тимчасово окупованих територіях Донбасу та Криму. Порушення режиму припинення вогню на Донбасі, переміщення військ, газовий шантаж, пропаганда, штучно створена міграційна криза в Білорусі – все це елементи нового етапу гібридної агресії РФ проти Європи. Ми працюємо з партнерами задля мінімізації ризиків і протидії загрозам з боку РФ.

Наприкінці дня проведу окремі переговори з міністрами закордонних справ Німеччини та Франції, аби активізувати роботу в Нормандському форматі. Росія гальмує переговорний процес, уникаючи зустрічей. Але ми наполягаємо на відновленні роботи Норманді без попередніх умов”, – зазначив міністр.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Рекомендуємо

error

Підпишіться на нас у соцмережах: