Світу доведеться враховувати факт того, що до влади в Афганістані прийшов “Талібан”, заявила в четвер, 19 серпня, представник МЗС РФ Марія Захарова, пише ТАСС.

“Прихід талібів до влади в Кабулі – це реальність, яку, безумовно, світовій спільноті слід враховувати при вибудовуванні подальших взаємин з Афганістаном”, – сказала вона.

За словами Захарової, президент Ашраф Гані, який залишив країну, “несе відповідальність за те, що сталося”.

“Протягом останніх трьох років він мав у своєму розпорядженні всі можливості для того, щоб забезпечувати успіх міжафганського мирного процесу і сприяти плавному формуванню інклюзивного уряду за участю всіх етнополітичних сил країни, однак цей шанс був втрачений”, – сказала вона.

Також представник МЗС РФ зазначила, що таліби взялися за наведення порядку і “демонструють настрій на діалог із впливовими афганськими політичними лідерами”.

Крім того, “Талібан” дав Росії гарантії безпеки з питання організації чартерних рейсів для бажаючих покинути Афганістан росіян. Захарова додала, що РФ також готова перевезти громадян Афганістану, які бажають залишити країну.

Вона відповіла на питання про те, що з боку Москви виходить позитивна риторика на адресу талібів.

“Російські офіційні особи ніколи не висловлювалися в тому дусі, про який ви говорили. Ніколи не робили ніяких схвальних заяв з приводу зміни влади в Афганістані. Ми фіксуємо реальність, було б дивно, якби ми її не помічали”, – сказала вона.

Раніше глава МЗС РФ Сергій Лавров заявив, що Москва не поспішає з визнанням “Талібану”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Рекомендуємо

error

Підпишіться на нас у соцмережах: