Президент до Дня Незалежності заснував нову премію.

Напередодні Дня Незалежності президент Володимир Зеленський вручив перші державні нагороди “Національна легенда України”. Нагороди призначені для українців, які внесли вагомий вклад у незалежність держави. Про це повідомила Офіс президента в Facebook.

Перші нагороди отримали Юрій Рибчинський, Іван Марчук, Олег Блохін, Мирослав Вантух, Олена Потапова, Софія Ротару та Мирослав Скорик (посмертно).

Юрій Рибчинський — відомий радянський і український поет-пісняр, драматург і сценарист. Рибчинського вважають одним із засновників сучасної української естрадної пісні. Автору належать тексти пісень таких відомих виконавців, як Володимир Івасюк, Микола Мозговий і Павло Зібров. В цілому більше ніж 150 віршів Рибчинського було покладено на музику. Рибчинський вже є Героєм України і народним артистом України.

Рибчинський отримав нагороду “Національна легенда української поезії”.

Іван Марчук — сучасний український живописець, народний художник України. Марчук створив понад 5 тисяч творів, а також став організатором понад 150 персональних і близько 50 колективних виставок. Ще в червні Офіс президента заявив, що збирається відкрити в Києві музей імені Марчука.

Марчук отримав нагороду “Національна легенда українського живопису”.

Олег Блохін — радянський і український футболіст, нападник і футбольний тренер. Блохін є одним з кращих футболістів в історії радянського футболу і володіє “Золотим м’ячем”. Раніше був головним тренером збірної України (2011-2012) і київського “Динамо” (2012-2014).

Блохін отримав нагороду “Національна легенда українського футболу”.

Мирослав Вантух — художній керівник Національного заслуженого академічного ансамблю танцю України імені Павла Вірського, а також глава Національної хореографічної спілки України. У 2004 році Вантух отримав звання Героя України.

Вантух отримав нагороду “Національна легенда української хореографії”.

Олена Потапова — радянська, українська балерина, педагог. Українська артистка балету Національного академічного театру опери та балету імені Шевченка і хореограф, близько 500 разів станцювала партію Одетти-Оділь з “Лебединого озера”. Пік виконавчої кар’єри Потапової припав на 1950-60-ті роки, після чого вона займалася хореографією і суддівством.

Потапова отримала нагороду “Національна легенда українського балету”.

Софія Ротару — радянська і українська естрадна співачка і актриса. Вона почала свою кар’єру в кінці 1960-х у співпраці з Володимиром Івасюком. Отримала звання народної артистки і Героя України.

Ротару отримала нагороду “Національна легенда української музики”.

Мирослав Скорик — радянський і український композитор і музикознавець, а також Герой України. Скорик народився в 1938 році у Львові, почав займатися творчістю з 1950-х років. Композитор написав музику більш ніж до 40 художніх фільмів — зокрема, “Тіней забутих предків”, а також камерно-інструментальні твори, кілька балетів і оперу “Мойсей”. Скорик помер в червні 2020 року в 81-річному віці.

Зеленський вручив нагороду дружині композитора.

З цього року премію “Національна легенда України” збираються вручати щорічно до Дня Незалежності “за видатні особисті заслуги в становленні незалежної України, зміцнення її державності, захисту Вітчизни та служінні українському народові”.

Нагадаємо, 30-й День Незалежності України стане найдорожчим в історії країни. Всього на святкування дати витратять 200 млн гривень. Найбільшу суму витратила Київська області — 158 млн гривень.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Рекомендуємо

error

Підпишіться на нас у соцмережах: