Національна комісія, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), винесла попередження підприємствам теплової генерації групи ДПЕК, а також ПАТ “Центренерго” та “Донбасенерго” через недотримання гарантованих запасів палива в 2021 році.

Відповідні рішення ухвалено на засіданні регулятора у вівторок, 1 лютого, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Таким чином НКРЕКП вирішила не штрафувати операторів вугільних ТЕС за недотримання гарантованих запасів палива, хоча планувала накласти на них штрафні санкції аж до максимальних.

В ході засідання Нацкомісія проголосувала за пропозицію голови регулятора Валерія Тарасюка замінити великі штрафи попередженнями, оскільки всі вказані компанії докладають значних зусиль для поповнення запасів вугілля.

“Всі порушення – недотримання гарантованих запасів, вже не вперше розглядаємо, виносили максимальні штрафи, але треба врахувати, що всі три компанії, перш за все, ДПЕК, але також і “Центренерго”, і “Донбасенерго”, докладають багато зусиль для накопичення вугілля, ми це об’єктивно бачимо”, – сказав Тарасюк в ході засідання, запропонувавши “піти назустріч компаніям та винести попередження всім”.

Голова НКРЕКП зазначив, що зараз на складах накопичено майже 800 тис. тонн вугілля, що перевищує показники минулого року, хоч і менше за гарантовані запаси.

“Ми всі розуміємо, що порушення є і дотримання гарантованих запасів – це ліцензійна умова, яка має дотримуватися. На майбутнє ми таких поступок робити не будемо і максимально каратимемо”, – попередив керівник регулятора.

Як повідомлялося, на початку листопада минулого року НКРЕКП на запит оператора системи передачі НЕК “Укренерго” почала перевіку дотримання ліцензійних умов щодо виробництва електроенергії ТЕС ГК, зокрема, забезпечення ними паливних запасів.

Спочатку комісія планувала оштрафувати АТ “ДТЕК Дніпроенерго”, АТ “ДТЕК Західенерго” та ПАТ “Центренерго” на максимальну суму – по 1,7 млн ​​грн кожну з компаній, ПАТ “Донбасенерго” – на 850 тис. грн, ТОВ “ДТЕК Східенерго” – на 170 тис. грн.

В обґрунтуваннях до постанов про накладення штрафу комісія зазначала, що результати перевірок компаній теплової генерації за лютий-жовтень 2021 року (за вересень-жовтень 2021 року у випадку “Східенерго”), показали суттєву невідповідність складу вугілля вимогам до гарантованих запасів. Це зі свого боку призвело до зменшення генерації електроенергії, у порівнянні з прогнозними рівнями.

Комісія зазначала, що виробники електроенергії з використанням вуглеводнів повинні мати необхідні резерви відповідного палива з метою забезпечення безпеки постачання електроенергії.

Крім того, НКРЕКП вказувала, що компанії всупереч вимогам нормативної бази не інформували регулятора про критичний рівень забезпечення паливом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Рекомендуємо

error

Підпишіться на нас у соцмережах: