Звернення Верховного суду в Конституційний суд України з вимогою перевірити на відповідність Конституції президентський закон про Вищу раду правосуддя не означає зупинку судової реформи, заявила глава ВС Валентина Данішевська.

“Абсолютно ні! Звернення Верховного суду зовсім не направлено на те, щоб підірвати реформу. Це можна зробити тільки політичним способом або за допомогою ЗМІ, кажучи про те, що нібито судова влада чинить опір цій реформі», – пояснила вона в інтерв’ю Інтерфакс-Україна.

За словами Данішевської, звернення Верховного суду в КС є попередженням негативних наслідків у вигляді можливої зупинки роботи ВРП.

«Зараз вкрай важливо, щоб Етична рада працювала без порушень Конституції, щоб іноземні експерти, не знаючи нашого законодавства і не розуміючи всіх складнощів, які є в судовій владі, ненароком не розпустили ВРП і не зупинили всю систему», – додала вона.

Глава Верховного суду також уточнила, що виникли сумніви в тому, що не всі положення закону №1635 відповідають Конституції.

«Є необхідність прояснити ці питання завчасно, щоб не дати можливість тим, хто проти реформи, оскаржити її в майбутньому в судових інстанціях, в тому числі, в Європейському суді», – резюмувала Данішевська.

8 жовтня Верховний суд звернувся в КСУ з проханням перевірити на відповідність Конституції окремих положень закону про реформу Вищої ради правосуддя.

Згідно з президентським законом, в складі Вищої ради правосуддя повинен бути автономний підрозділ дисциплінарних інспекторів, які будуть попередньо перевіряти подані на суддів скарги.

Крім того, буде створено Етичну раду, яка перевірить всіх діючих членів ВРП і кандидатів на цю посаду. До неї увійдуть троє представників суддів і троє міжнародних експертів.

У разі, якщо член ВРП буде визнаний недобросовісним, то його повноваження призупинять до розгляду даного питання суб’єктом його висунення.

Вирішальний голос у таких питаннях буде за міжнародними експертами.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Рекомендуємо

error

Підпишіться на нас у соцмережах: