«Нафтогаз України» створила спеціальну балансуючу групу, в рамках якої з 1 жовтня продаватиме газ побутовим споживачам.

Про це сказав голова Національної комісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), Валерій Тарасюк.

За його словами, не можна на сто відсотків передбачити споживання газу, тому постачальники можуть об’єднуватися в балансуючу групу.

«Наприклад, у одного постачальника споживачі спожили більше, а в іншого менше. Для того, щоб не нести відповідальність за ці небаланси, тому що вони дорогі, постачальники об’єднуються і визначають одного відповідального», – пояснив глава регулятора.

Фахівець також уточнив, що тепер небалансів на ринку буде в рази менше.

«Це зараз і створив НАК «Нафтогаз» майже з усіма постачальниками, які постачають газ населенню. Таким чином, небалансів на ринку буде вже набагато менше, і це хороша новина, особливо перед початком опалювального сезону», – додав Тарасюк.

Ціна газу для всіх компаній в рамках балансуючої групи встановлена на рівні 7,42 грн за куб. м.

А для побутових споживачів в нашій країні діє річна пропозиція ціни газу від 7,96 до 13,5 гривні за кубометр, а для підприємств теплокомуненерго “Нафтогаз” пропонує трирічні контракти за ціною 7,42 гривні за кубометр на перший рік.

Раніше ми писали, що «Нафтогаз України», яка виконує функції постачальника «останньої надії» на ринку газу, оголосила, що ціна газу на жовтень для понад 600 тисяч домогосподарств складе 16,56 грн за куб.м, що на 38% більше, ніж у вересні.

Зазначається, що «Нафтогаз України», як постачальник «останньої надії» (ППН), обслуговує домогосподарства у Донецькій, Херсонській та Полтавській областях, у місті Кременець Тернопільської області, у Мелітополі та Мелітопольському районі Запорізької області, Коростишеві та Коростишівському районі Житомирської області, а також у місті Шепетівка Хмельницької області.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Рекомендуємо

error

Підпишіться на нас у соцмережах: