Володимир Омелян заявив, що упродовж першого тижня, коли йому вручили підозру у справі щодо незаконності встановлення 20% знижки на портові тарифи, йому пропонували “перспективну” посаду із пропозицією припинити “політичне переслідування” за умови припинення критики на адресу Зеленського і Єрмака, але він відмовився.

Про це ексміністр інфраструктури написав у Facebook.

“Найкумедніше і найсумніше в цій історії, що впродовж першого тижня, як мені було вручено підозру, мені було запропоновано дуже непогану і перспективну посаду з чудовим, як для мене, фінансовим забезпеченням. У пакеті до посади йшла пропозиція припинити політичне переслідування правохоронними органами, якщо я перестану критикувати Зеленського і Єрмака.

Пропозицію я відхилив, справа пішла в хід. І знову я єдиний колишній міністр, справу якого розглядає ВАКС”, – прокоментував Омелян спрямування до суду справи щодо незаконності встановлення 20% знижки на портові тарифи і збори у 2018 році.

Омелян також зазначає, що зменшення вказаних тарифів  призвело до росту перевалки вантажів у 2018 році на декілька відсотків, а в 2019 році – майже на 20%.

“І морська галузь – єдина, яка продовжувала ріст у кризовому 2020 році. Себто, рішення було правильним, економічно і політично обґрунтованим”, – переконує колишній міністр.

Також він підкреслив, що наказ Міністерства інфраструктури підписали на виконання відповідного розпорядження і постанови Кабінету міністрів України, які були колегіально підтримані усіма урядовцями і підписані тодішнім прем’єр-міністром.

“За підготовку і корегування Державного бюджету відповідальне в Уряді міністерство фінансів. Але навіть у цьому випадку, адміністративний збір – є цільовим збором виключно для утримання Адміністрації морських портів України і його зменшення чи збільшення жодним чином не впливає на надходження до державного бюджету.

Цікаво, що прокуратура досі не звернулася в суд з вимогою зупинити дію цього наказу. Отже, за їх логікою, збитки продовжують завдаватися і в поточному році. “Злочинна бездіяльність?”. За Статтею 211 частиною 2 ККУ, яку мені інкримінують, взагалі відсутня судова практика. Тобто, і тут я – перший. Згідно з інформацією НАБУ, у мене відсутній особистий мотив чи будь-які корупційні дії у цьому зв’язку. То що тоді розслідує антикорупційне агентство?!”, – написав Омелян.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Рекомендуємо

error

Підпишіться на нас у соцмережах: