Здебільшого він торкнувся країн Азії та Африки

ООН заявила про різке загострення голоду у світі 2020 року, переважно він пов’язаний із наслідками коронавірусу. Про це повідомив 12 липня дитячий фонд ООН ЮНІСЕФ.

“Майже десята частина населення світу, приблизно 811 млн осіб, недоїдали торік. Ця кількість свідчить, що світу потрібні величезні зусилля, щоб виконати обіцянку покінчити з голодом до 2030 року”, – зазначив фонд.

Голод посилювався по всьому світу із середини 2010-х років. 2020 року голод різко зріс як в абсолютному, так і у пропорційному значенні, випередивши зростання населення. За оцінками експертів ООН, приблизно 9,9% людей недоїдали торік, 2019-го – 8,4%.

Більш ніж половина людей, які недоїдають (418 млн), живе в Азії, а в Африці – понад третина (282 млн). Ще 60 млн проживають у Латинській Америці та Карибському басейні.

“Найсильніше зростання припало на Африку, де передбачувана поширеність недоїдання становить 21%, більш ніж удвічі більше, ніж у будь-якому іншому регіоні”, – ідеться у звіті.

Загалом 2020 року понад 2,3 млрд людей (30% населення світу) не мали постійного доступу до повноцінного харчування. Цей показник за рік зріс на стільки ж, на скільки піднявся за попередні п’ять років.

За оцінками ЮНІСЕФ, торік більш як 149 млн дітей віком до п’яти років мали затримку в рості, понад 45 млн виснажені або занадто худі, а майже 39 млн мали зайву вагу.

“3 млрд дорослих і дітей, як і раніше, позбавлені здорового харчування, переважно через надмірні витрати. Майже третина жінок репродуктивного віку страждає анемією”, – зробила висновок організація.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Рекомендуємо

error

Підпишіться на нас у соцмережах: