У день старту акції “16 днів проти насильства”, 25 листопада перша леді Олена Зеленська взяла участь у відкритті тематичної виставки “Річ у тім…”, присвяченої проблемі домашнього насильства.

Про це повідомляє Офіс президента.

На виставці представлені 16 побутових предметів, які так чи інакше пов’язані з реальними випадками домашнього насильства. Поруч з ними розташовані QR-коди. Відсканувавши їх, можна почути історії людей, які постраждали від домашнього насильства або стали його свідками.

Виставка також доступна в онлайн-форматі на сайті www.richutim.rozirvykolo.org.

“Донедавна тема насильства була неприйнятною, незручною. Адже наважитися сказати про насильство означає визнати його факт. Сьогодні ми зібралися тут, щоб іще раз наголосити: насильство – не норма, йому немає виправдань. Про нього важко, але потрібно говорити, – сказала Олена Зеленська під час відкриття виставки. Щоб іще раз привернути увагу суспільства до проблеми насильства, показати його жахливий масштаб, сьогодні ми відкриваємо тематичну виставку “Річ у тім…”.

На ній представлені 16 звичних для кожного з нас побутових предметів, на перший погляд – цілком безпечних: дитяча іграшка, банківська картка, щоденник, рушник. Але всі ці предмети – безпосередні учасники, інструменти у реальних випадках насильства: фізичного, психологічного, економічного.Річ у тім, що домашнє насильство може відбуватися зовсім поруч.Річ у тім, що предметом домашнього насильства може стати будь-що.Річ у тім, що домашнє насильство – біда, яка може трапитися з кожним.

Найжахливіше у домашньому насильстві – його буденність. Ми маємо визнати: насильство – не норма! Йому немає виправдань.

Норма – це нульова толерантність до насильства, і це під силу кожному з нас”, – наголосила Олена Зеленська.

Виставку організувало МВС спільно з міжнародними організаціями, які працюють у сфері боротьби з домашнім та гендерно зумовленим насильством.

Вона буде доступна для широкого загалу на Михайлівській площі міста Києва з 25 листопада до 10 грудня 2020 року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Рекомендуємо

error

Підпишіться на нас у соцмережах: