Тарифи на опалення і гарячу воду підвищує місцева влада. Поки що лише для бюджетних організацій.

Президент України Володимир Зеленський на Конгресі місцевих та регіональних влад 30 вересня 2021 року заявив, що тарифи для населення в новому опалювальному сезоні залишаться такими, як були на кінець минулорічного опалювального сезону. Місцевій владі заборонили підвищувати платіжки, але якщо тарифи не підняти, то комунальним підприємствам доведеться працювати у збиток. Про це розповідає Бізнес.Today.ua.

Першими проти наказу влади пішло «Хмельницьктеплокомуненерго». Із 1 жовтня у Хмельницькому куб гарячої води для бюджетних організацій зріс із 86 грн до 165,22 грн. Тарифи бюджетним установам рахуватимуть по 3,4 тис. грн/Гкал із ПДВ замість 1,6 тис. грн/Гкал із ПДВ, а для інших споживачів (крім населення) — 3,6 тис. грн/Гкал із ПДВ замість 1,7 тис. грн/Гкал із ПДВ.

На підприємстві пояснюють, що на збільшення тарифів вплинуло значне здорожчання природного газу. Якщо у серпні для бюджетних установ та організацій газ коштував 11 тис. грн за тисячу кубометрів, то у вересні ціна становила 17,2 тис. грн за тисячу кубометрів. У жовтні газ коштує 25 тис. грн за тисячу кубів. Підняття тарифу у «Хмельницьктеплокомуненерго» називають вимушеним кроком.

За словами директора підприємства Володимира Скалія, якщо не підвищувати тарифи для населення на фоні росту світових цін на газ, то теплокомуненерго зазнає збитків приблизно 180 млн грн протягом нинішнього опалювального періоду.

«Хмельницьктеплокомуненерго» не збирається знижувати підвищені тарифи, оскільки в них вартість закладеного газу виходить на ту суму, яку визначили у Меморандумі центральна влада та мери міст.

Тим часом мер Дніпра Борис Філатов за підсумками тристороннього меморандуму, підписаного мерами міст України, Кабміном і компанією Нафтогаз, назвав установлену вартість газу для бюджетних закладів 3 660 грн за тисячу кубометрів. Але за словами глави Верховної Ради Дмитра Разумкова, з урахуванням транспортування тисяча кубометрів коштуватимуть близько 19 100 грн.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Рекомендуємо

error

Підпишіться на нас у соцмережах: