Колишній глава Служби безпеки України Леонід Деркач помер у віці 82 років. Про це повідомив його син – народний депутат Андрій Деркач.

Цитата

“Із земного життя пішов мій батько. Мій друг. Мій наставник. Разом з ним пішла частина світу, який завжди був поруч. Батько виріс в суворі роки війни. Саме це важке життя навчило його бути будівельником. Він завжди цінував працю людей і намагався бути справедливим. Він був творцем! Будував він бойовий ракетний комплекс або створював митну систему і до сьогоднішнього дня пам’ятав все, що він зробив і створив; захищав країну, будучи офіцером КДБ; або, пройшовши шлях від молодшого лейтенанта до генерала армії, захищав Україну від зовнішніх і внутрішніх загроз… він завжди був творцем. Він був і залишиться прикладом. „Є така професія — Батьківщину захищати“. Це про нього. Про мого тата. Він цінував людей і багато людей сьогодні згадають його з вдячністю. Згадають і в Дніпрі, і в Києві, і в Павлограді, де він багато зробив, будучи народним депутатом”, — написав його син у Telegram.

Деталі

Відспівування відбудеться в неділю, 16 січня, о 12.00 в Трапезному храмі Києво-Печерської Лаври.

Довідка

Леонід Деркач — український політик (“Партія регіонів”), народний депутат України IV скликання, генерал армії України, 4-й голова Служби безпеки України (1998-2001).

Народився 19 липня 1939 року в місті Дніпропетровську. У 1973 році закінчив вищі курси КДБ СРСР. Працював на “Південмаші” начальником першого відділу, на підприємствах ракетної промисловості. З 1972 року — в Управлінні КДБ СРСР в Дніпропетровській області. Був заступником директора Павлоградського механічного заводу, начальником Павлоградського відділу КДБ.

З грудня 1992 року керівник Державної служби України з питань технічного захисту інформації. З серпня 1994 по липень 1995 року — перший заступник голови СБУ. 22 квітня 1998 року його було призначено головою СБУ, де він пропрацював до 10 лютого 2001 року.

З 14 травня 2002 по 25 травня 2006 року — народний депутат України IV скликання (блок “За єдину Україну!”).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Рекомендуємо

error

Підпишіться на нас у соцмережах: