Нижня палата японського парламенту більшістю голосів обрала голову правлячої Ліберально-демократичної партії Японії Фуміо Кісіду 101-м прем’єр-міністром Японії. Згідно з оголошеними результатами, за кандидатуру Кісіди проголосували 297 депутатів. Голосування транслювалося у прямому ефірі, повідомляє NHK.

Прем’єр-міністр в Японії обирається звичайною більшістю голосів із поданих партіями кандидатів. Кожна партія висуває свого кандидата, як правило, це їхні лідери. Через те, що у правлячої партії більше половини депутатських портфелів, то переобрання Кісіди було прогнозованим.

Раніше у середу уряд у повному складі пішов у відставку. Цей кабінет міністрів був сформований 4 жовтня у зв’язку з обранням на посаду прем’єр-міністра Фуміо Кісіди, але вже 14 жовтня нижня палата парламенту була розпущена через закінчення терміну повноважень, а 31 жовтня відбулися вибори її нового складу.

Незважаючи на прогнози, що пророкували правлячій партії значне скорочення через помилки у проведенні вакцинації та економічних заходів, їй вдалося отримати більшість голосів. За підсумками виборів Ліберально-демократична партія отримала 261 депутатське місце з 465, що дало їй більше половини голосів, а також так звану “абсолютну стабільну більшість”.

Прем’єр-міністр Фуміо Кісіда на своїй першій прес-конференції заявив, що має намір побудувати в Японії новий капіталізм.

“Те, чого я прагну – це новий капіталізм. Його необхідно втілити, щоб відкрити майбутнє нашої країни. Це бачення нової економіки та суспільства. Товариство різноманіття, в якому люди похилого віку, молодь, люди з порушеннями, всі могли б відчувати бажання жити і діяти. Для цього я маю намір вести діалог з народом. Концепція нового капіталізму полягає в кругообігу розвитку та розподілу. Якщо плоди економічного розвитку не розподілятимуться, то ні споживання, ні попит не зростатимуть і основи для подальшого зростання не буде. Я хочу створити кругообіг розвитку та розподілу та створити багате економічне життя для народу”, – сказав Кісіда.

Він додав, що основними рушіями стануть наука та технології, інновації, “зелена” енергія, штучний інтелект, біотехнології, цифровізація – передові галузі, в які будуть зроблені великі інвестиції. Крім того, важливу увагу буде приділено реформі найму, системи соціального страхування. У соціальному плані Кісіда пообіцяв розширення середнього класу, заходи для вирішення проблеми зниження народжуваності, підвищення оплати праці медичних працівників, вихователів дитячих садків, доглядальниць.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Рекомендуємо

error

Підпишіться на нас у соцмережах: