Президент РФ Володимир Путін 1 грудня під час прийому іноземних послів заявив, що хоче отримати від НАТО письмові гарантії того, що Альянс не розширюватиметься на схід. Про це повідомляє сайт Кремля.

“Виступаючи у МЗС, уже наголошував, що перед нашою дипломатією зараз стоїть першочергове завдання добиватися надання Росії надійних і довгострокових гарантій безпеки. У діалозі зі Сполученими Штатами та їхніми союзниками наполягатимемо на виробленні конкретних домовленостей, які унеможливлюють будь-які подальші поступи НАТО на схід і розміщення нам систем зброї у безпосередній близькості до території Росії. Пропонуємо розпочати щодо цього предметні перемовини”, – сказав Путін.

За його словами, Альянс продовжує розширення, незважаючи на обіцянки не робити цього.

“Особливо зазначу: нам потрібні саме правові, юридичні гарантії, оскільки західні колеги не виконали взяті на себе відповідні усні зобов’язання. Зокрема, всім відомо про ці усні запевнення, які давали, що НАТО не буде розширюватися на схід, але все було зроблено рівно навпаки. По суті, законні російські занепокоєння у сфері безпеки було проігноровано, і зараз їх продовжують ігнорувати далі”, – стверджує президент РФ.

НАТО приєдналася Північна Македонія (березень 2020 року). До цього в червні 2017 року до Альянсу вступила Чорногорія, у квітні 2009-го – Албанія та Хорватія. Ще раніше, у березні 2004 року, членами НАТО стали Болгарія, Латвія, Литва, Естонія, Румунія, Словенія та Словаччина. Загалом до Альянсу входить 30 держав.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Рекомендуємо

error

Підпишіться на нас у соцмережах: