Острови південної частини Курил є територією Росії. Про це сказав прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков у відповідь на слова нового прем’єр-міністра Японії Фуміо Кісіди про те, що на ці острови поширюється суверенітет Токіо, повідомляє ТАСС у вівторок, 12 жовтня.

“Ми не згодні з такими заявами, це територія Російської Федерації”, – сказав представник Кремля.

При цьому Пєсков запевнив, що Москва готова до діалогу з Японією для вирішення гострих питань.

“Росія неодноразово на найрізноманітніших рівнях підтверджувала політичну волю, в тому числі і президент РФ Путін підтверджував політичну волю продовжувати діалог з Японією з тим, щоб знаходити розв’язки з тих гострих питань, які зберігаються на нашому порядку денному”, – сказав представник Кремля.

Раніше у вівторок Кисида заявив, що на острови південної частини Курил поширюється суверенітет Японії. За його словами, сторони повинні вирішити територіальне питання, не залишаючи його наступним поколінням. Кисида також підкреслив, що уряд Японії налаштований на те, щоб укласти мирний договір з Росією, вирішивши проблему приналежності цих островів.

Як відомо, Москва і Токіо з середини минулого століття ведуть консультації з метою вироблення мирного договору за підсумками Другої світової війни. Основною перешкодою на шляху до цього залишаються розбіжності з приводу прав на південну частину Курил. Після закінчення війни весь архіпелаг був включений до складу Радянського Союзу, однак Японія оспорює належність Ітурупу, Кунашир, Шикотану і групи прилеглих дрібних незаселених островів. У той же час, РФ продовжує наполягати на своєму суверенітеті над цими територіями.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Рекомендуємо

error

Підпишіться на нас у соцмережах: