Верховна Рада схвалила запуск загальнодержавної програми із забезпечення українців питною водою шляхом розвитку та реконструкції у 2022-2026 роках систем централізованого водопостачання та водовідведення у населених пунктах по всій країні, на її виконання виділять 28,6 млрд грн із бюджетів різних рівнів.

Відповідний законопроєкт №5723 у другому читанні підтримали 338 народних депутатів, передає Інтерфакс-Україна.

Зазначається, що питання забезпечення українців якісною питною водою планується вирішити шляхом будівництва, реконструкції або капремонту водозабірних, водопровідних та очисних споруд, водопровідних мереж та водовідводів, будівництва та встановлення станцій доочищення питної води, створення лабораторій з контролю якості питної води та стічних вод.

Згідно з додатком до документа, на території країни в 2022-2026 роках планується побудувати або реконструювати 290 водозабірних будівель, 280 водопровідних та очисних споруд, 79 установок доочищення питної води, 1,1 тис. трубопроводів водопровідних та водовідвідних мереж, а також запустити п’ять лабораторій якості води.

Орієнтовний обсяг фінансування програми становить 28,59 млрд грн, з яких за рахунок коштів з державного бюджету – 16,95 млрд грн, з місцевого бюджету та інших джерел – 11,64 млрд грн.

Законопроєкт передбачає фінансування соціальної програми за рахунок держбюджету України, зокрема державного фонду регіонального розвитку, державного фонду розвитку водного господарства та субвенції на виконання інвестиційних проектів; коштів місцевих бюджетів; коштів підприємств водопостачання та водовідведення; зовнішніх та внутрішніх запозичень, грантів міжнародних організацій, коштів міжнародних програм, благодійних внесків.

Державним замовником та керівником програми стане Міністерство розвитку громад та територій України (Мінрегіон), а її виконавцем – Мінрегіон, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні ради, а також Київська та Севастопольська міські державні адміністрації.

Нагадаємо, у листопаді Верховна Рада прийняла за основу проєкт закону “Про Загальнодержавну цільову соціальну програму “Питна вода України” на 2022-2026 роки”. Тоді документ підтримали 328 нардепів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Рекомендуємо

error

Підпишіться на нас у соцмережах: