Верховна Рада ухвалила законопроєкт №4651 про повернення кримінальної відповідальності за брехню в деклараціях із пропозиціями президента України Володимира Зеленського. За документ проголосувало 315 нардепів, передає кореспондент видання “ГОРДОН”.

Президент України повернув Раді 15 червня ухвалений закон зі своїми пропозиціями. Центр протидії корупції зауважував тоді, що Рада “каструвала систему електронного декларування”.

“Президент пропонує статтю Кримінального кодексу України 366-3 скорегувати, передбачивши покарання у вигляді позбавлення волі строком не два роки, а на один, з огляду на дотримання пропорційності”, – пояснив перед голосуванням міністр юстиції України Денис Малюська.

Він додав, що вето президента полягає в тому, щоб прибрати можливість не декларувати активи, оформлені на родичів, оскільки закон в ухваленій першій версії залишав можливість оформити майно на родичів і посилатися на те, що вони не подали інформацію про наявність такого майна.

Обидві пропозиції підтримав профільний комітет Верховної Ради України, додав Малюська.

В остаточному тексті законопроєкту президент України доповнив норму про покарання за умисне неподання відомостей в електронних деклараціях. Такі дії каратимуть штрафом від 2 до 4 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, громадськими роботами на строк від 150 до 240 годин, обмеженням волі до двох років або позбавленням волі на рік.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Рекомендуємо

error

Підпишіться на нас у соцмережах: