Референдум і зміни в Конституції Білорусі, відновлення будівництва російського Північного потоку-2 і вакцина, яку надасть ЮНІСЕФ Україні вже найближчим часом – про все це йдеться в подкасті “Плохая неделя”.

Ведучі подкасту “Плохая неделя” Петро Журавель і Едуард Коваленко обговорили найголовніші новини в Україні за минулий тиждень.

Референдум в Білорусі і нова Конституція

На початку 2022 року в Білорусі повинен пройти всенародний референдум. На нього буде винесено проект нової конституції країни, заявив на Всебілоруських народних зборах президент Олександр Лукашенко.

За його словами, вже почалася робота над перерозподілом повноважень всередині вертикалі влади. Також Лукашенко назвав умови своєї відставки. Каже, що може піти з влади, якщо не буде протестів в країні і будуть гарантії безпеки для його прихильників.

За його словами, Всебілоруські народні збори мають бути стабілізатором на перехідний період і мати конституційні повноваження.

Нагадаємо, в Білорусі вже майже півроку проходять протести проти керівництва країною Олександром Лукашенко, оголошеного переобраним на посаду президента на виборах 9 серпня.

Північний потік-2 продовжують будувати

Російське трубоукладальне судно “Фортуна” завершило морські випробування і 6 лютого продовжило укладання “Північного потоку – 2” в водах Данії.

“Фортуна” прибула до місця будівництва трубопроводу 24 січня. Датське морське управління повідомляло, що разом з трубоукладальної баржею “Фортуна” прокладати газопровід у виключній економічній зоні Данії буде судно “Балтійський дослідник” і судно “Мурман”.

Укладання “Північного потоку-2” в водах Данії зупинилася 21 грудня 2019 року, після того, як 20 грудня президент США Дональд Трамп підписав оборонний бюджет країни (NDAA) на 2020 рік. У нього були включені положення про санкції щодо компаній, що надають послуги з будівництва “Північного потоку-2”.

У січні 2021 року “Фортуна” виявилася під санкціями США. Санкції введені також проти російської компанії КВТ-РУС, яка є власником судна.

Вакцина для України від ЮНІСЕФ

ЮНІСЕФ в рамках глобальної ініціативи COVAX в лютому доставить в Україну 118 тис. доз вакцини Pfizer, пріоритетно призначених для медичних працівників.

Як повідомлялося, в ЄС сертифіковані три вакцини проти COVID-19: Pfizer / BioNTech, Moderna і AstraZeneca.

Сьогодні в світі існує глобальний дефіцит вакцин проти коронавируса. Національні уряди і міжнародні організації уклали форвардні контракти на поставку декількох мільярдів доз препаратів. Євросоюз замовив близько 2 млрд доз.

При цьому основні виробники, продукція яких була сертифікована ВООЗ і ЄС, мають проблеми з виходом на великі промислові потужності з виробництва вакцин, щоб виконати контрактні зобов’язання і задовольнити попит.

Конфлікт Нацкорпусу з “Патріотами за життя”

Представники Нацкорпусу заблокували в Києві групу представників руху “Патріоти за Життя”. На місці подій були присутні правоохоронці, вони розділили сторони конфлікту і заблокованих хлопців вивели в автозаки.

Пізніше в поліції заявили, що в Печерському районі столиці почали кримінальне провадження за ч. 1 ст. 14 (Приготування до кримінальним злочином) і ч. 4 ст. 296 (хуліганство) Кримінального кодексу України.

Заблоковані представники руху “Патріоти за Життя” пропонували представникам Нацкорпусу вийти на ринг. Також вказується, що представники Нацкорпуса “затримали одного з бригадирів тітушок ОТЗЖ”.

Незвичайна реклама YouTube-каналу «Природа ТВ»

10-річна дівчинка Віталіна з Львівської області повісила на стовпі рекламу свого YouTube-каналу «Природа ТВ». Після того, як користувачці Twitter з ніком Сонькоу опублікувала фотографію оголошення, пост став вірусним, і Віталіна знайшла кілька десятків тисяч передплатників.

На каналі «Природа ТВ» Віталіна публікує відео про своїх домашніх тварин: кішку, собаку, папугу, рибок і курей. Дівчинка ж не з’являється в кадрі і не коментує те, що відбувається. Батьки Віталіни розповіли, що канал з’явився ще в 2018 році.

Однак у популярності, що виникла буквально за один день, виявилася і зворотна сторона. За словами батьків дівчинки, мінусом слави стало те, що їх дочка постійно відволікається від виконання домашніх завдань і перевіряє коментарі на YouTube.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Рекомендуємо

error

Підпишіться на нас у соцмережах: