Російська Федерація за політично-релігійними вмотивованими звинуваченнями переслідує 130 громадян України, із них 121 особа перебуває в ув’язненні. Про це повідомила Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

“Наразі РФ за політично-релігійними вмотивованими звинуваченнями переслідує 130 громадян України, з яких 121 перебуває в ув’язненні, у тому числі 2 жінки (15 – в тимчасово окупованому Криму, 106 – на території Російської Федерації) та 9 осіб позбавлені права на свободу пересування. 76 осіб вже засуджено на тривалі терміни, решта – 45 осіб перебувають під судом і слідством”, — повідомила омбудсмен.

З її слів, серед ув’язнених – багатодітні батьки, люди з тяжкими захворюваннями, громадські журналісти та правозахисники.

Денісова повідомила, що у сім’ях українських політв’язнів Кремля залишилися без батьківської опіки та уваги 207 неповнолітніх дітей.

Раніше Денісова повідомила, що в полоні на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей перебуває 300 осіб, серед них 40 військовослужбовців.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Рекомендуємо

error

Підпишіться на нас у соцмережах: