Російські металурги просять Євразійську економічну комісію не продовжувати антидемпінгове мито на стальні ковані валки українського виробництва.

Про це йдеться у зверненні асоціації “Російська сталь” (представляє інтереси найбільших металургійних підприємств РФ) до департаменту захисту внутрішнього ринку ЄЕК.

Металурги зазначають, що галузь традиційно залежала від поставок з України, а спроби розвинути виробництво валків у Росії в потрібних обсягах поки що не досягли успіху. Через це російські компанії змушені все одно закуповувати українське обладнання, сплачуючи при цьому мито.

Антидемпінгове мито у розмірі 26% від митної вартості діє з 2011 року і кілька разів продовжувалося. Черговий термін її дії спливає 28 лютого. Металурги у листі вказують, що мито продовжувалося за умови, що виробники на території ЄАЕС зможуть задовольняти попит на валки. Проте, на думку “Російської сталі”, цього не сталося.

“На додаток до значного зростання цін, яке за пропозиціями постачання на 2022 рік досягає 45%, критичними проблемами для споживачів все ще залишаються незадовільні якості та терміни постачання продукції”, – йдеться у листі.

Також металурги зазначають, що єдиний наразі постачальник валків до ЄАЕС – ПАТ “Уралмашзавод” – не може гарантувати поставки у строк.

“Російська сталь” додає, що при плановому перегляді мита виробники валків говорили про великі інвестиції в модернізацію випуску. Проте, за інформацією асоціації, інвестпроєкти не були реалізовані, а важливий постачальник – машинобудівний концерн ОРМЕТО-ЮУМЗ – призупинив діяльність.

“Фактично, ситуація, що склалася, робить імпорт з України безальтернативним, а антидемпінгове мито створює надлишкові витрати для сталевих виробників”, – підсумовують металурги.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Рекомендуємо

error

Підпишіться на нас у соцмережах: