Російський «Газпром» підвищив заявку на транзит газу через Україну на середу до максимального значення довгострокового бронювання – 109,3 млн. куб. м. На вівторок було заброньовано 100,2 млн куб. м, у понеділок було фактично прокачано 88,6 млн. куб. м. Про це свідчать дані Оператора ГТС України.

За даними німецького оператора Gascade, заявка на використання потужностей газопроводу Ямал-Європа (йде через Білорусь і Польщу в Німеччину) знаходиться на рівні 31 млн куб. м. Це місячна броня польської ділянки магістралі (після 23 млн куб. м у вівторок).

З початку листопада російський «Газпром» нарощує фізичний потік газу в Європу, але дотепер не вибирав раніше зарезервовані потужності українського та польського напрямів.

Раніше повідомлялося, що з 1 листопада російський «Газпром» знизив транзит газу до держав Європейського Союзу через Україну до 57 млн ​​кубометрів на добу, тоді як транзитний контракт передбачає добові обсяги прокачування на рівні 109 млн кубометрів. Обсяги транзиту постійно зменшуються.

Російський монополіст “Газпром” відмовився бронювати додаткову транзитну потужність через Україну на перший квартал 2022 року.

Заявка на вівторок на прокачування газу через Україну до Словаччини зросла з 75 млн. кубометрів до 83 млн. куб. м. останні кілька днів.

У листопаді Болгарія отримала незвичайну цінову знижку від “Газпрому” – замість подорожчання на 32%, як прогнозувала болгарська державна газова компанія “Булгаргаз”, ціна на газ була знижена.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Рекомендуємо

error

Підпишіться на нас у соцмережах: