Служба безпеки України (СБУ) викрила керівництво ТОВ «Прикарпатзахідтранс», яке спеціалізується на транспортуванні нафтопродуктів, на масштабному забрудненні та псуванні земель Закарпаття. Екології регіону завдано збитків на понад 34 млн грн. Про це повідомляє пресслужба СБУ.

За даними слідства, наприкінці 2018 року підприємство самовільно почало демонтаж резервної гілки нафтопроводу «Самара – Західний напрямок». Зокрема, демонтовано цистерни та майже 33 км трубопроводу без жодної дозвільної документації.

«З метою отримання надприбутків, ділки приховано «закопували» у ґрунт небезпечні відходи із цистерн. При цьому вони постійно нарощували обсяги небезпечних речовин, що могло спричинити екологічну катастрофу», – додають у СБУ.

Правоохоронці встановили, що внаслідок несанкціонованого демонтажу трубопроводу, залишки паливно-мастильних матеріалів забруднили майже 20 000 кв. м земель, частина з яких розташована поблизу місцевого водозабору.

Експерти дійшли висновку, що такі дії призвели до тяжких наслідків із забруднення та псування земель. Інженерно-екологічна експертиза підтвердила суму завданих державі збитків на понад 34 млн грн.

Під час обшуків за місцями діяльності підприємців та відокремленого підрозділу нафтобази правоохоронці вилучили документацію, яка доводить проведення оборудки.

Колишньому головному інженеру компанії «Прикарпатзахідтранс» вже повідомили про підозру у службовій недбалості.

Нагадаємо: 23 лютого Вищий антикорупційний суд за позовом Національного антикорупційного бюро (НАБУ) наклав арешт на майно комплексу «ПрикарпатЗахідтранс» і передав його в управління Нацагентства з питань виявлення, розшуку та управління активами, отриманими від корупційних та інших злочинів (АРМА).

Разом з тим, до визначення управителя цього майна з боку АРМА воно було передано на відповідальне зберігання АТ «Укртранснафта». Вартість переданого майна оцінюється у 200 млн грн.

Пізніше АРМА визначило переможцем конкурсу на управління заарештованою частиною нафтопродуктопроводу «Самара – Західний напрямок» компанію «Укртранснафта», власником якої є НАК «Нафтогаз».

На початку червня ЗМІ повідомили, що Енергомитниця не дозволила «Укртранснафті» використовувати «трубу Медведчука», оскільки не отримала рішення про припинення прав власності «ПрикарпатЗахідтрансу» на активи нафтопроводу.

30 червня «Укртранснафта» підписала договір на управління нафтопродуктопроводом «Самара – Західний напрямок».

У липні «Укртранснафта» отримала дозвіл на транспортування нафтопродуктів «трубою Медведчука». Водночас Нацкомісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, призупинила дію аналогічної ліцензії «ПрикарпатЗахідтрансу».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Рекомендуємо

error

Підпишіться на нас у соцмережах: