Служба безпеки України за помилкою рекомендувала внести актора Валентина Томусяка в «чорний список» російських артистів, які становлять загрозу нацбезпеці. Найближчим часом його виключать з цього переліку.

СБУ вже направила в Міністерство культури та інформаційної політики подання про виключення Томусяка зі списку. У спецслужбі пояснили, що рекомендували внести його через те, що його ім’я було вказано серед учасників знімальної групи російського пропагандистського фільму.

«Однак детальне вивчення складу групи свідчить, що цей громадянин не брав участі у зйомках. Відтак, Валентина Томусяка внесли помилково… СБУ вибачається перед Валентином Томусяком», — зазначили в спецслужбі.

У той же час міністр культури Олександр Ткаченко заявив, що ця ситуація доводить, що система потребує доопрацювання. Крім того, Мінкульт домовився, що надалі буде разом із СБУ верифікувати кандидатів до «чорного списку». Як правило, фігурантам «чорного списку» забороняється в’їзд в Україну, а також у випадку з акторами не допускається показ фільмів за їх участю.

Раніше Міністерство культури та інформаційної політики внесло російського гумориста Максима Галкіна до списку осіб, які становлять загрозу національній безпеці.

Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко заявив, що звернувся до СБУ з проханням перевірити, як український актор Валентин Томусяк потрапив до списку людей, які загрожують нацбезпеці України.

У чорний список Міністерства культури потрапили ще 32 російські актори.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Рекомендуємо

error

Підпишіться на нас у соцмережах: