карантин, коронавірус, ковід

Учасники випробувань перенесли вакцинацію без серйозних побічних дій.

Потенційна вакцина від COVID-19 американської фармацевтичної компанії Moderna показала високу ефективність на рівні 94,5%. Цей показник досягнутий в ході третьої фази випробувань.

Про це йдеться в повідомленні на сайті компанії Moderna.

У випробуваннях в США взяли участь понад 30 тисяч людей. Під час вакцинації на проміжному етапі COVID-19 виявили у 95 осіб. При цьому 90 випадків припали на контрольну групу, якій вводили плацебо.

Таким чином, серед тих, хто справді був вакцинований, заразилися тільки п’ять осіб. І навіть у цьому випадку захворювання у них протікало в легкій формі.

Це поворотний момент в розробці нашої вакцини. Результат проміжного аналізу дав нам перше клінічне підтвердження того, що наша вакцина може запобігати захворювання COVID-19, в тому числі у важкій формі, – заявив гендиректор Moderna Стефан Бансель.

У компанії стверджують, що учасники випробувань перенесли вакцинацію без серйозних побічних дій. Але частина випробовуваних скаржилася на короткочасні болі в м’язах і суглобах, головний біль, біль і почервоніння шкіри в місці ін’єкції.

Moderna зазначає, що в міру надходження даних оцінка ефективності буде змінюватися. Найближчим часом компанія звернеться в Управління з контролю за продуктами й ліками США за дозволом використовувати вакцину mRNA-1273 в надзвичайних ситуаціях.

Також у них планах випустити до кінця року 20 млн дох вакцини для вакцинації в США. У наступному році планують випустити від 500 млн до 1 млрд доз.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Рекомендуємо

error

Підпишіться на нас у соцмережах: