Сполучені Штати підтвердили свій намір виступати проти роботи газопроводу Північний потік – 2, який побудований в обхід України. Про це в середу, 1 вересня, говориться в повідомленні Офісу президента.

“Україна і Сполучені Штати продовжують виступати проти Північного потоку – 2, який ми розглядаємо як загрозу для європейської енергетичної безпеки”, – йдеться в повідомленні.

Зазначено, що Сполучені Штати мають намір продовжувати застосування передбачених законодавством заходів і енергетичної дипломатії з метою “збереження транзитної ролі і забезпечення безпеки поставок Україною в цей перехідний енергетичний період, а також недопущення використання Кремлем енергетики як геополітичної зброї”.

Зазначається, що одним із заходів протидії проекту є нещодавнє призначення в США старшого радника з питань енергетичної безпеки.

Зокрема, уряди України і США домовилися підтримувати зусилля щодо збільшення потужностей для поставок газу в Україну з диверсифікованих джерел.

Нагадаємо, ціна жовтневого ф’ючерса на спотовий індекс TTF на біржі ICE Futures на газ продовжила зростання, досягнувши позначки 52,9 євро за кВт.год, або $ 646 за тисячу кубометрів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Рекомендуємо

error

Підпишіться на нас у соцмережах: