Обсяг активів російських банків, які мінфін США заморозив у межах введення санкцій за визнання Росією “ЛДНР”, становить $80 млрд.

Про це держсекретар США Ентоні Блінкен повідомив 22 лютого під час спільної пресконференції з главою МЗС України Дмитром Кулебою у Вашингтоні, трансляцію вів канал in time Ukraine.

Президент США Джо Байден оголосив про ці санкції увечері 22 лютого. На сайті мінфіну США зазначено, що під обмеження підпадають “Внешэкономбанк” (“ВЭБ”) і “Промсвязьбанк”, а також 42 їхні дочірні компанії.

“Це відповідь на дії РФ. Він тісно координував свої дії з нашими союзниками та партнерами”, – підкреслив Блінкен.

Він сказав, що США і далі розширюватимуть санкції проти Росії, якщо вона продовжить нарощування агресії проти України.

“Сьогодні ми реалізуємо повномасштабні санкції щодо “Внешэкономбанка” і “Промсвязьбанка”, які обслуговують російських військових. У сукупності їхні активи становлять $80 млрд, і ми заморозимо ці активи. У США ми заборонимо американським громадянам проводити будь-які трансакції з цими банками, ми їх виключаємо із глобальної банківської системи”, – повідомив держсекретар.

Санкції проти суверенного боргу Росії США посилюють, уточнив Блінкен. Якщо раніше йшлося про блокування на первинному ринку, то зараз – на вторинному, пояснив він.

“Унаслідок цієї заборони уряд Росії буде позбавлено можливості використовувати основні міжнародно-фінансові інструменти, що підвищить фінансові витрати для Росії”, – додав глава Держдепу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Рекомендуємо

error

Підпишіться на нас у соцмережах: